Leasing a kredyt

Ludzie niechętnie sięgają po pożyczki, jednak czasem muszą to zrobić, jeśli nie mogą w inny sposób zdobyć pieniędzy na wybrany cel. Kredyty najczęściej bierze się na samochody, chociaż coraz częściej zastępuje je leasing samochodów. Jak więc lepiej uzyskać auto – z pomocą kredytodawcy czy leasingodawcy?

To zależy, kto w ogóle pragnie zdobyć takie auto. Jeśli myśli o tym przedsiębiorca, mu bardziej opłaci się leasing samochodów, bo raty leasingowe spokojnie wliczy sobie w koszta prowadzenia biznesu. Nawet ich nie odczuje, więc szybko spłaci je wszystkie i swobodnie zacznie korzystać ze służbowego pojazdu. Osoby prywatne również mogą zdecydować się już na leasing samochodów, ale dla nich oferty kredytowe będą atrakcyjniejsze. Ich minusem jest tylko to, że pożyczkę dość ciężko się uzyskuje.

Zawsze należy więc dopasowywać poszczególne usługi do własnych potrzeb. Zarówno leasing samochodów, jak i kredyt mogą być dobrym wyborem, dlatego nie warto odrzucać żadnej z tych opcji. Lepiej je dokładnie zanalizować.